DJI Agras T40

Yeni Amiral Gemisi, DJI Agras T40

40KG'lık spreyleme, 50KG'lık serpme kapasitesi ile bugüne
kadarki en büyük Agras tarım dronu!

AGRAS T40, 40 kg’lık bir püskürtme yükü[1] ve 50 kg’lık (70 L)[1] bir yayılmış yük taşımasını sağlayan devrim niteliğindeki Koaksiyel İkiz Rotor tasarımıyla donatılmıştır. Uçak, Çift Atomize Püskürtme Sistemi, DJI Terra, Aktif Fazlı Radar ve Binoküler Görüş ile inşa edilmiştir. Tarımsal operasyonlarınızda en üst düzeyde hassasiyet elde etmenize yardımcı olarak, ölçme, haritalama, püskürtme ve yaymaya kadar birçok görevi destekler.

50kg serpme [1]
40kg püskürtme [1]
Aktif Faz Dizili Radar + Binoküler Görüş
Çift Atomize Püskürtme Sistemi
Kumanda püskürtme/yayma ve haritalamayı destekler
Çekirdek Modüller IPX6K sertifikalı dirence sahiptir [2]
%15 Yakıt tasarrufu sağlayan EFI jeneratör

Koaksiyel ikiz rotor sayesinde büyük yük artışı

AGRAS T40, maksimum 50 kg yük ile taşıma kapasitesini %30 artıran koaksiyel ikiz rotor tasarımına sahiptir [1]. Katlanabilir tasarımı, daha fazla taşınabilirlik için uçak boyutunu %70 oranında azaltır.

Püskürtme Sistemi

Eşit püskürtme için çift atomizasyon

Manyetik Tahrik Çarklı Pompa

Yeni manyetik iletim tasarımı, petisiti motordan izole ederek, motor sistemini korozyona daha dayanıklı hale getirir. Manyetik tahrik sayesinde temizlik için kolay bir şekilde sökülmesine olanak sağlar.

İkili Atomizere Sahip Santrifüj Püskürtücü

Çift otomizerli püskürtme diski, eşit damlacıklar ve daha verimli pestisit kullanımı sağlar. Tescillenmiş olan santrifüj valf sızıntıyı önler ve pestisit kullanımını azaltırken çevreyi korur.

T40 serpme sistemi (50kg yük[1])

Üstün performans için geliştirilmiş yayılma verimliliği

Gerçek zamanlı tartım

Uçak, yayılan miktarı ve kalan yükü izleyen bir tartım sensörü ile donatılmıştır.

Hızlı sökme ve temizleme

Yayma cihazı 3 dakikada sökülebilir ve su ile yıkanabilir.

Aktif Faz Dizili Radar + Binoküler Görüş

Çok Yönlü Engel Algılama

Aktif Faz Dizili Radar, 360 derece yatay, çok yönlü engel algılama sağlamak için bir binoküler görüş sensörü sistemi ile birleştirilmiştir ve optimum güvenlik sunar. 50 m’ye[8] varan algılama mesafesi, akıllı arazi takibine, düzgün ölçeklendirmeye ve birden fazla engelin atlanmasına[9] olanak tanır.

Haritalama, püskürtme ve yayma, hepsi bir arada

AGRAS T40, haritalama, püskürtme ve yayma işlevlerini birleştirirken, UHD kamerası ve ayarlanabilir yalpalaması, istediğiniz görünümün kolayca yakalanmasını sağlar. Tarım arazisi ve meyve bahçesi görüntüleri gerçek zamanlı olarak yakalanabilir ve D-RTK 2 Mobil İstasyonu ile uzaktan kumanda kullanılarak yerel haritalar oluşturulabilir. Sistem, tarım arazileri ve tepelik meyve bahçeleri üzerindeki uçuş rotalarının daha hızlı planlanması için arazi sınırlarını ve engelleri otomatik olarak algılar.

Daha sorunsuz, daha hızlı haritalama için tamamen geliştirilmiş uzaktan kumanda

8 çekirdekli işlemci, 10 dakikada 6,67 hektarlık haritalamayı mümkün kılar[10]. Daha fazla verimlilik için akıllı rota planlamasıyla boşa giden yolculukları en aza indirir. 7 inçlik yüksek parlaklıktaki geniş ekran, rafine ayrıntılarla daha geniş bir görünüm sunar. Çok çeşitli özel fiziksel düğmeler esnek kontrol sağlar.

Nihai güvenilirlik için sağlam bir şekilde test edilmiştir

Temel bileşenler, karmaşık ve zorlu tarım arazisi ortamlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcı için gönül rahatlığı sağlamak için korozyon önleme, yüksek ve düşük sıcaklık ve yaşlanma testleri gibi bir dizi zorlu testten geçmişlerdir.

Ultra hızlı şarj

Yeni EFI teknolojisine ve %15 yakıt tasarrufuna sahip 12000W Çok Fonksiyonlu İnverter Jeneratör[3]. Şarj istasyonu, uzaktan kumandaya, su pompasına, yeniden doldurucuya, ışıklara ve diğer bileşenlere güç sağlamak için yeterli 1500 W AC çıkış üretir. 30000mAh Akıllı Uçuş Bataryası, standart hava soğutmalı ısı emicisi ile hızla soğuyabilir.

D12000iE Çok Fonksiyonlu İnverter Jeneratör

30L depo 47 pili şarj eder[11]1500W AC çıkış
9 dakikada ultra hızlı şarj[12]

T40 Akıllı Uçuş Bataryası

30000 mAh’ye kadar kapasite
Boşalırken 11.5C, şarj olurken 6C
1.500 şarj döngüsünün garanti kapsamı[13]

DJI Agras Akıllı Bulut

AGRAS T40’ı Phantom 4 Multispectral ile eşleştiren platform, tarım arazilerinin reçete haritasına dayalı olarak değişken püskürtme/yayma işlemlerini hassasiyetle gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu özellik, pirinç üzerine gübre, pamuk mahsulleri üzerine gübre ve yaprak döken maddeler ve soya fasulyesi ve mısır üzerine besin çözeltilerinin püskürtülmesi için kullanışlıdır.

Daha düşük pestisit kullanımı ve artan üretkenlik için pirinç mahsullerinde hassas değişken püskürtme

2021’de Jiangsu Farming Group, ekin alanlarına değişken miktarlarda gübre püskürterek gübre tüketimini %10 azalttı ve pirinç ve buğday verimini %5 artırdı.

[1] Veriler deniz seviyesinde ölçülmüştür. Yükün ağırlığı, ortam sıcaklığından ve yüksekliğinden büyük ölçüde etkilenir. Her 1000 m yükseklikteki artış için yük ağırlığının 10 kg azaltılması gerekir. DJI Agras uygulaması, uçağın mevcut durumuna ve çevresine göre yük ağırlığını önerecektir. Malzeme eklerken maksimum ağırlık önerilen değeri geçmemelidir, aksi takdirde uçuş güvenliği tehlikeye girebilir.
[2] Çekirdek modüller şunları içerir: aviyonik modülü, radyo frekansı modülü, devre kartı, güç dağıtım panosu, Elektronik Hız Kontrol Cihazı, Manyetik Tahrikli Çark Pompası, Çift Atomize Santrifüj Sprinkler, Aktif Faz Dizisi Çok Yönlü/Geri ve Aşağı Radar, Binoküler Görüş Sistemi , UHD FPV kamera ve LED ek ışık. IPX6K derecesi kalıcı değildir ve yaşlanma ve aşınma nedeniyle uzun süreli kullanımdan sonra zamanla düşebilir.
[3] 9 kW’ta şarj edildiğinde, bir EFI jeneratörü karbüratörlü bir jeneratöre kıyasla %15 daha az yakıt tüketir.
[4] Veriler, çalışma ortamına ve parametrelere tabiydi. T40 uçuş parametreleri: tüketim oranı 15 L/ha, püskürtme genişliği 11 m, uçuş hızı 7 m/s, uçuş yüksekliği 3 m
[5] Veriler, işletim ortamına ve parametrelere tabiydi. T40 uçuş parametreleri: tüketim oranı 75 L/ha, püskürtme genişliği 4 m, uçuş hızı 3 m/s, uçuş yüksekliği 2 m
[6] Veriler üre ile ölçülmüştür ve çalışma ortamına ve parametrelere tabidir. Gerçek veriler çalışma sırasında değişebilir. T40 uçuş parametreleri: tüketim oranı 149 kg/ha, yayılma genişliği 7 m, uçuş hızı 7 m/s, uçuş yüksekliği 3 m, serpme diski dönüş hızı 1.000 rpm. Alan engelsiz ve düzenli bir arazi şeklindedir. Gübreler önceden hazırlanır ve hızlı bir şekilde yüklenebilir.
[7] Üre, tohumlar ve yem, küçük kütle yoğunluğuna sahiptir. 50 kg ağırlığındaki partiküllerinin hacmi 50 L’yi aşacaktır.
[8] Etkili algılama aralığı, engelin malzemesine, konumuna, şekline ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişir. Pilotlar her zaman uçuş güvenliğinden sorumludur. Engellerden kaçınma sistemi yalnızca yardımcı bir araçtır.
[9]Bypass işlevi tercihen yeterli gün ışığı alan, 20 dereceden az eğimli, küçük engeller ve az sayıda elektrik kablosu bulunan ortamlarda kullanılmalıdır. İşlevin gece, yağmurlu bir günde veya birçok elektrik kablosunun çevresinde kullanılması önerilmez.
[10] Aygıt yazılımı sürümünden, anket türünden ve diğer ilgili faktörlerden etkilenebilen uzaktan kumandanın eşleştirme süresi.
[11] Pil düzeyine, boşta kalma süresine, yüksekliğe, sıcaklığa ve diğer faktörlere bağlı olarak şarj edilebilir pil sayısıyla %30’dan %95’e şarj oluyor.
[12] %30’dan %95’e şarj oluyor. Şarj süresini etkileyen faktörler: şarj istasyonunun yüksekliği; ve pil hücresinin sıcaklığı 15° ila 70°C aralığındadır.
[13] Piller, hangisi önce sona ererse, 1.500 şarj döngüsüne veya 12 aya kadar garanti kapsamındadır.