DJI Mavic 3 Multispectral

Daha Fazlasını Görün, Daha Akıllıca Çalışın

Yeni DJI Mavic 3 Multispectral ile, daha fazlasını görün, daha akıllı çalışın!

Etkili havadan ölçümlerin görünmeyeni görmesi gerekir. Bu nedenle Mavic 3 Multispectral iki görüş biçimine sahiptir. Ürün büyümesini tam bir netlikle taramak ve analiz etmek için bir RGB kamerayı multispektral bir kamerayla birleştirir. Tarımsal üretim yönetimi hassasiyet ve veri gerektirir ve Mavic 3M her ikisini de sunar.

Kompakt ve taşınabilir

Kolay saklama için katlanabilir

Multispektral Kamera

4 × 5MP
G/R/RE/NIR

Multispektral Kamera

20 MP
4/3 CMOS, mekanik deklanşör

Güvenli ve
kararlı

Çok Yönlü Engellerden Kaçınma [1]15km İletim Mesafesi [2]

Hassas Konumlandırma

Santimetre düzeyinde RTK konumlandırma
Mikrosaniye düzeyinde zaman senkronizasyonu

Verimli Havadan Ölçüm

Uçuş başına 200 hektara kadar [3]

Son derece entegre görüntüleme sistemi

Yerleşik güneş ışığı sensörü, güneş ışınımını yakalar ve bir görüntü dosyasına kaydederek, 2B yeniden yapılandırma sırasında görüntü verilerinin ışıkla dengelenmesine olanak tanır. Bu, daha doğru NDVI sonuçlarının yanı sıra zaman içinde elde edilen verilerin doğruluğunu ve tutarlılığını artırır.

5MP Multispectral Kamera

Near-infrared (NIR)

860 nm ± 26 nm

Red edge (RE)

730 nm ± 16 nm

Red (R)

650 nm ± 16 nm

Green  (G)

560 nm ± 16 nm

RGB kamera özellikleri

4/3 CMOS

20MP görüntü sensörü

1/2000s

En hızlı mekanik deklanşör hızı

0.7s

RGB kamera kullanıldığında yüksek hızlı seri çekim

RTK Modülü

Her pikseli yakalayan doğru görüntüler

Santimetre düzeyinde konumlandırma için RTK modüllü Mavic 3M. Uçuş kontrolü, kamera ve RTK modülü, her bir kameranın görüntüleme merkezinin konumunu doğru bir şekilde yakalamak için mikrosaniyeler içinde senkronize olur. Bu, Mavic 3M’nin yer kontrol noktaları kullanmadan yüksek hassasiyette havadan ölçüm yapmasını sağlar.

Verimli ve güvenilir pil ömrü

Ultra uzun pil ömrü, hızlı tepki

43 dakika [4]

Seyir süresi

200 hektar [3]

Tek bir uçuş, 200 hektarlık bir alanda haritalama işlemlerini tamamlayabilir.

Hızlı şarj

100W Pil Şarj Merkezi

Yüksek verimli hızlı şarj

88W hızlı şarj

Hava aracı

Kararlı sinyal, pürüzsüz görüntü aktarımı

O3 iletimi, 15 km’lik ultra uzun iletim mesafelerini desteklemek için iki verici sinyali ve dört alıcı sinyali entegre eder.

Çok yönlü engel algılama [1], araziyi takip eden havadan ölçüm

Uçak, çok yönlü engellerden kaçınmak için her yöndeki engelleri doğru bir şekilde algılayan birden fazla geniş FOV görüş sensörüne sahiptir. Arazi takipli havadan ölçüm, dik eğimli arazilerde kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Uygulamalar

Meyve Bahçesi Haritalama

Mavic 3M, eğimli arazilerde bile meyve bahçelerinin havadan arazi takibine izin verir. DJI Terra veya DJI SmartFarm Platformu [6] ile birlikte, yüksek çözünürlüklü meyve bahçesi haritalarını yeniden oluşturmak, ağaç sayısını otomatik olarak belirlemek, ağaçları diğer engellerden veya nesnelerden ayırmak ve tarımsal insansız hava araçları için üç boyutlu operasyon rotaları oluşturmak, operasyonları daha güvenli ve daha fazlasını yapmak için verimli.

Mavic 3M havadan ölçüm
DJI Terra / DJI SmartFarm Platformu [6] Haritalama
3B Rotalar Oluşturun
Zirai Drone Operasyonu
Mavic 3M havadan ölçüm
DJI SmartFarm Platformu
Ekin arazisi için reçete haritaları oluşturur
Zirai Drone

Değişken oranlı uygulamalara rehberlik edin

Pirinç gübrelemesi, pamuk büyümesinin düzenlenmesi ve patates yaprak gübresi püskürtme için, Mavic 3M, mahsullerin çok spektral görüntülerini elde etmek için kullanılır. DJI Terra veya DJI SmartFarm Platformu [6] daha sonra NDVI ve diğer bitki örtüsü indeksleri haritaları oluşturarak mahsul potansiyelindeki farklılıkları yakalayabilir ve tarım dronlarının değişken oranlı uygulama yürütmesine izin veren reçete haritaları oluşturabilir. Bu, sonuçta kullanıcıların maliyetleri düşürmesine, verimi artırmasına ve çevreyi korumasına olanak tanır.

Akıllı alan keşfi

Mavic 3M, otomatik saha keşfi gerçekleştirebilir. Saha keşif görüntüleri, bir 4G ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak DJI SmartFarm Platformuna [6] yüklenebilir. Çıkış eksiklikleri, yabancı ot baskısı ve ekin yatması gibi anormallikleri zamanında bulabilir. Ayrıca, mahsul büyüme bilgilerinin gerçek zamanlı paylaşımı, tarımsal faaliyetlerin yönlendirilmesi ve 70 hektarlık tarım arazisinin bir kişi tarafından kolay yönetimi için yapay zeka tanımlamasını kullanarak pamuk fidesi tanımlama ve pirinç üretim testi gibi akıllı analizler gerçekleştirebilir.

Çevresel İzleme ve Doğal Kaynaklar Araştırması

Mavic 3M, su zenginleştirme izleme, orman dağıtım araştırmaları, kentsel yeşil alan araştırmaları ve daha fazlası gibi çevre ve doğal kaynak araştırmalarında da kullanılabilir.