HevenDrones Yeni Ticari Hidrojen Drone’u Piyasaya Sürüyor: H2D55

 HevenDrones , şirketin ticari kullanım için ilk hidrojenle çalışan insansız hava aracı H2D55’i piyasaya sürdü.

Geleneksel bir lityum pille çalışan drone’dan 5 kat daha fazla enerji verimliliğine sahip olan hafif H2D55, 7 kg taşıma kapasitesiyle 100 dakika uçabilir. H2D55, bu ayın sonlarında IDEX’te tanıtılacak.

H2D55, lityum madenciliğinin uzun vadeli çevresel etkisine ek olarak, lityum pille çalışan insansız hava araçlarının uçuş dayanıklılığı ve taşıma kapasitesi sınırlamalarını ele almak için yapılan, planlanan 3 Hidrojen yakıtlı insansız hava aracı serisinin ilkidir. Pilleri düzenli olarak değiştirmeye gerek kalmadan, hidrojen yakıt hücreleri aynı zamanda uzun vadeli sahip olma maliyetlerini de düşürecektir. Ürün hattındaki gelecek modeller, önümüzdeki 9 ay içinde piyasaya sürülecek ve H2D55’in uçuş dayanıklılığını korurken faydalı yük kapasitesini artıracak.

Karbon nötr H2D ürün grubu, kullanıcının ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Potansiyel ticari uygulamalar, son mil ve tam zamanında (JIT) teslimattan, toprağın besin seviyelerinin ölçülmesinden ve hassas mahsul püskürtmeden inşaat şirketleri için risk değerlendirme verilerinin toplanmasına, ağaçlandırma projeleri için gayrimenkulün araştırılmasına ve acil durum müdahale ekiplerine yardım etmeye kadar uzanır. risk değerlendirmesi ve hayat kurtarma ekipmanının teslimi. Bu arada savunma uygulamaları arasında yoğun gözetleme görevleri ve askerlere daha fazla miktarda tıbbi yardım, yiyecek ve cephane sağlanması yer alıyor.

H2D55, kararlı uçuşun çalışma sınırlarını önemli ölçüde genişleten, çoklu jiroskoplardan ve destekleyici algoritmalardan oluşan bir kontrol sistemine sahiptir.

HevenDrones Kurucusu ve CEO’su Bentzion Levinson, “Hidrojenle çalışan dronları küresel pazara getirmekten mutluluk duyuyoruz ve çok sayıda endüstride genişleyen kullanım örnekleri yelpazesini görmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Eyleme geçirilebilir dronlar yalnızca ekonomimizin ve toplumumuzun kilit alanlarına muazzam değer katmakla kalmıyor, aynı zamanda bu değerin hidrojen kullanılarak azaltılmış karbon emisyonları ve genel enerji verimliliği ile birleştirilmesini sağlamak için çalışıyoruz. H2D55, bu vizyona ulaşma yolundaki ilk adımımız.”

Author avatar
Hüseyin Aydın
https://royaltech.net