DJI Air 2S tanıtıldı!

Dünyaca ünlü drone markası DJI’ın yeni ürünü modeli DJI Air 2S tanıtıldı. Firma en yeni modeliyle kullanıcı beklentilerinin üstüne çıkmayı hedefliyor.

Yıllardır drone denildiğinde ilk akla gelen marka olmayı başaran ve sektöre yön veren DJI yeni modelleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçen ay tanıtılan ve son kullanıcıya hitap eden ilk FPV drone olma özelliğini taşıyan DJI FPV’nin ardından şimdi de DJI Air 2S tanıtıldı. İşte DJI Air 2S özellikleri.

DJI Air 2S, kaliteli bir çekim deneyimi sunuyor

1 inç CMOS sensörle güçlü otonom işlevler için 600 gramdan daha hafif bir kompakt gövdeye ve 64MP sensöre sahip olan DJI Air 2S, 1 milyar renk içeren 10 bitlik Dlog-M renk profiliyle geliyor. Ayrıca Air 2S, ışık koşulları kötü ya da karmaşık olsa bile, 12,6’ya kadar dinamik aralıklarla RAW formatında fotoğraflar çekmeyi mümkün kılacak bir sistem barındırıyor. Bu da sonradan işlemede daha fazla esneklik sağlayarak içerik oluşturuculara istedikleri görüntüleri elde etmek için daha fazla olanak sunacak.

Akıllı HDR teknolojisine sahip olan drone, birden fazla çekimi otomatik olarak birleştirerek, son işlemeye gerek kalmadan dinamik görüntü aralığını artırıyor. Bu da daha fazla derinliğe sahip zengin görüntüler için gölgelerde daha fazla ayrıntı anlamına geliyor. Drone 3500 mAh pile sahip bir batarya barındırıyor. Bu batarya kullanıcıların tercihlerine göre değiştirilme imkanına sahip.

Öte yandan DJI, QuickShots’ın bir sonraki evrimi olan MasterShots’ı da yeni modelde mevcut. Kullanıcılara tek bir dokunuşla herhangi bir konumda en iyi çekimleri sağlamayı amaçlayan özellik, drone manevra gerçekleştirirken ya da kısa bir video oluştururken en az hatayla çekim yapma olanağı tanıyor. Ayrıca FocusTrack, Spotlight 2.0, ActiveTrack 4.0 ve Point of Interest 3.0 özelliklerine sahip olan DJI Air 2S, çekilen alanın daire içine alınarak netlemesini kolaylaştırıyor.

Çevresini dört yönde algılama yeteneğine sahip olan yeni drone, Gelişmiş Pilot Yardım Sistemleri (APAS 4.0) algoritmalarını daha da geliştirdi. Bununla birlikte uçaklardan ve ADS-B sinyallerini ileten helikopterlerden Otomatik Bağımlı Gözetim-Yayın (ADS-B) uçuş konumu bilgilerini alan drone, bilgileri harita üzerinde görüntüleyerek sesli ve görsel uyarılar sağlıyor. Böylece istenmeyen kazaların önüne geçmeye çalışıyor.

Author avatar
Hüseyin Aydın
https://royaltech.net