Yemeksepeti Drone İle İlk Teslimatını Gerçekleştirdi!

Başarılı hizmetleriyle adından söz ettiren Yemeksepeti, İstanbul’daki bir siparişinin teslimatını drone ile gerçekleştirdi.

Ülkemizdeki yemek teslimatın öncülerinden Yemeksepeti, Turizm sezonuyla birlikte yoğun bir çalışma temposuna girdi. Şirket, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına farklı girişimlere imza atıyor. Hizmet yelpazesini genişletmek isteyen şirket, ilginç bir yeniliğe imza attı.

Yemeksepeti, ilk drone ile teslimatını İstanbul Boğazı’nda yaptı

Yemeksepeti, özellikle tatil beldelerindeki ulaşım sıkıntısı çekilen noktalara teslimat sağlamak için farklı yöntemler deniyor. Geçtiğimiz günlerde Marmaris’te Jet Ski ile verdiği hizmet veren ve bununla adından söz ettiren şirket, şimdi de drone ile hizmet vermeye başladı.

Son dönemin en önemli teknolojik araçlarından birisi olan drone, insan hayatının tüm noktalarına girmeye devam ediyor. Son olarak şirket, İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen pilot proje ile ilk drone teslimatını başarıyla gerçekleştirdi.

Teknokurgu ile işbirliği içinde hayata geçirilen proje ile boğazda bulunana bir tekneye drone ile birlikte 3.5 kilogramlık ürün başarı ile teslim edildi. Şirket, projeyi oldukça önemsiyor. Drone teslimatının geniş alanlara yayılması için düğmeye basıldı.

Bu bağlamda yeni testlerini yoğun bir şekilde sürdürmek isteyen şirket, drone ile ulaşımın öncüsü olacağından emin. Yemeksepeti, bu tür ulaşımın kırsal bölgelerdeki siparişlere daha hızlı ve güvenli hizmet verileceğini düşünüyor.

 

(Kaynak: Shiftdelete)

Author avatar
Hüseyin Aydın
https://royaltech.net